5/19/2013

Yoyorecreation Lucky boxes a jejich dopad na trh.

Yoyorecreation vyrábí jedny z nejlepších yo-yí na světě(top 2 dle mého názoru) a díky padajícímu japonskému jenu se cena snížila z nějakých 190$ na velmi příjemných 145$(ano, High-end yo-yo z Japonska teď opravdu stojí méně než Clyw), což mělo dopad i na bazarový trh.

Ovšem do hry nám teď vstoupily "lucky boxy", které s cenami YYR yo-yí velmi výrazně zahýbají. 

Lucky box se prodává za cenu okolo 195$ a obsahuje tři náhodná kovová Yoyorecreation yo-ya, tedy 65$(1300 Kč) za jedno. Nejedná se jen o staré modely u konce výrob, ale i o úplné novinky či oficiálně neuvedené modely(Perfecstar).

První Lucky box se letos prodával při příležitosti čtvrtého dubna( den yo-ya v Japonsku), okamžitě se rozprodal a všichni smutněli, že na ně nezbylo a budou muset čekat na další čtvrtý duben. Ovšem před třemi týdny vyšel další Lucky Box a opět se okamžitě vyprodal. A tuto středu přišlo něco co už snad nikdo nečekal, Lucky Boxy se opět objevily skladem! Nevím zda je trh už nasycený či jich mají tolik na prodej, ale jsou stále dostupné. Doporučuji využít akce dokud jsou!!

Lucky box je tedy úžasná příležitost, jak získat špičková yo-ya za skvělou cenu, ovšem nesou s sebou i pár problémů pro trh.

Poznámka: V příspěvku mluvím o "bazarovém trhu", tím myslím hlavně Yoyoexpert a Ebay, ale věřím že to bude mít dopad klidně i na ten český.

1) Nikdo netuší o co se přesně jedná, zda to je jen vyprodávání přebytečných zásob či o zbavování se B-gradů. Některé boxy měla yo-ya v krabičkách, některé jen zabalené v bublinkové folii. Někdy byla yo-ya špinavá, jindy měla pár kosmetických vad, ale občas byla naprosto perfektní. Yoyorecreation žádné viditelné označení B-gradů nepoužívá. To přináší velké problémy na bazarový prodej, kde nelze jasně určit co to vůbec prodáváte.

2) S aktuální četností vydávání nových boxů lidé přestávají nakupovat konkrétní YYR yo-ya a zaměřují se jen na boxy. Určitě to hodně vadí prodejcům a bude to mít negativní vliv na celkové prodeje YYR.

3) Bazarový obchod s YYR yo-yi se zbláznil. Dříve si je z Japonska dováželi jen jejich velcí fanoušci, kteří je neprodávali, teď to koupí každý jouda, protože vidí cedulku se slevou a příležitost vydělat. Každý dostává náhodný výběr modelů, spousty z nich se tedy noví majitelé zbavují a bazarový trh je plný úplně nových YYR(tedy v porovnání s dřívější situací).
Navíc i ceny jsou šílené. Spousta lidí využívá stále živé představy, že nová YYR yo-ya stojí 190$ a na bazaru je tak prodávají za směšných 130-140$ a tvrdí že se jedná o A-grade. Naopak kupující vidí ceny lucky boxů a možnost, že se jedná o B-grady, a nejsou ochotni zaplatit více než právě těch 65$. Reálná cena na bazaru se pohybuje okolo 80-90$ za nové YYR.

Největšími smolaři jsou momentálně lidé, kteří si YYR koupili za 190$ a pokud je nedejbože ještě lehce dingli, s rozumnou cenou za prodej se můžou rovnou rozloučit.


Hlavní rozhodnutí teď leží na Yoyorecreationu, pokud budou nadále vypouštět boxy v takovýchto intervalech, cena na bazarech bude stále klesat a prodeje za plnou cenu budou držet jen největší fanoušci toužící po specifických novinkách.
Žádné komentáře:

Okomentovat