7/17/2013

Quick impressions: Yoyojam a C3yoyodesign

Poslední týden jsem strávil v Polsku na yo-yo conferenci a contestu, kde jsem měl možnost si vyzkoušet pár nových yo-yí.

Yoyojam


Nejprve se ke mě dostal Surge, nový 17$ plasťák navazující na Classic. Váha 71 gramů je na yo-yu opravdu znát, působí extrémně těžce a svým feelem zdařile imituje kámen. Přitom tato váha nijak významně nepomohla stabilitě či délce spinu.Zarazil mě i velmi úzký gap, kvůli kterému yo-yo dost špatně snášelo více provázku v gapu. Při prvním pohledu to vypadalo na úzké ložisko, ovšem po rozdělání mě čekalo nemilé překvapení. Jedná se o normální Cčko, ovšem extrémně hluboce zapuštěné v bearing seatu.

Tedy Surge pro mě obrovské zklamání, Classic je výrazně lepší v každém ohledu.Další byl Takeshiho signature Quest, delrin s kovovými zátěžáky. Opět se jedná o dost těžké yo-yo ( ovšem tady to bylo nejspíše způsobeno přidáním lateral caps ), které ve všech ohledech působilo průměrně a nezajímavě.

Vše se  změní při horizontálních grindech. Lateral caps jsou velmi odlišné od těch mizerných na Theory, prostřední prohlubeň je hlubší a celá plocha caps je prohnutá. Tedy velmi dobře se trefuje na prst při tricích a na ničem jiném nedosáhnete tak dlouhých grindů. Pro mě se jedná o nejlepší yo-yo na horizontální grindy, výrazně lepší než specializované modely Strix či Movitation.Na poslední yo-yo jsem se docela těšil, jednalo se o signature model Erica Koloski, Diamondback. Opět tu máme  těžší yo-yo, ale kvůli umístění většiny váhy uprostřed yo-ya je feel unikátní a docela příjemný. Jinak se jedná o velmi dobré yo-yo ve všech ohledech, podle mě jasně nejlepší Yoyojam.


Ještě bych se pozastavil nad cenou. Diamondback stojí 135$, je to dobré yo-yo, ale nějak jsem nenašel  důvod, proč si na něj připlácet oproti yo-yím za 100$. Quest za 125$ pak působí dost  předraženě a pokud nejste obrovským fanouškem horizontálních grindů, nevidím důvod proč  ho kupovat.


C3yoyodesignNa nový Krown, signature model Shinya Kida, jsem se velmi těšil a ani v nejmenším mě nezklamal. Kombinuje skvělé vlastnosti C3 yo-yí, tedy silný  spin, skvělou stabilitu, rychlost a velkou catch zónu, s lehčím a velmi příjemným feelem typickým pro Sleipnir, předchozí model Shinyiho. Pro mě první C3 yo-yo které mi opravdu sedí, oproti všem předchozím se s ním hází mnohem příjemněji a zábavněji i při delším yoyování, přesto je to i nadále skvělá  mašina na freestyle.

Cena 160$ sice spadá už do japonských a kanadských sfér, ale i tak si myslím že plně odpovídá úrovni yo-ya, což se o takovém Bersekru říct nedá.

Žádné komentáře:

Okomentovat