11/01/2014

EYYC 2015 - Základní informace a co čekat?

EYYC se přesouvá do nové lokality a pod nového organizátora, co od toho můžeme očekávat?

Pořadatelé:

Hlavním pořadatelem je Polský Backspin,  kterému pomáhají organizace Czart a Monkey Business.

Po zkušenostech z předchozích akcí těchto organizátorů musím pochválit jejich schopnost přípravy předem. Web, dostupné informace, příprava věcí pro soutěž a především propagace jsou na skvělé úrovni. Navíc Czart má zkušenosti se získáváním zdrojů/dotací z Evropské Unie a zaslechl jsem, že se snad podaří získat podporu i pro EYYC.

Ovšem samotná akce bohužel bývá průšvih. Byl jsem na třech jimi pořádaných contestech v Polsku a jednoznačně se jednalo o jedny z nejhůř organizovaných soutěžích na kterých jsem kdy byl! Nezbývá tedy než doufat, že na EYYC to bude řídit někdo zkušenější a proběhne to v pořádku.

Očekávám perfektně připravený contest, který ale může skončit menším chaosem přímo na místě.

Harmonogram:

Oficiální harmonogram ještě není uveřejněný a nejspíš si na něj ještě nějakou dobu počkáme, berte to tedy pouze jako můj odhad po předchozích contestech.

Pražská EYYC byla dvoudenní akcí, od rána do večera nabita soutěžením. Letošní EYYC v Budapešti ale zkusilo třídenní formát a imho se to moc nepovedlo. Contest byl roztahaný, nudící a páteční den s kvalifikacemi byl vlastně zbytečný a jen připravil lidi o další den v práci/škole.

A Backspin se opět rozhodl pro třídenní formát :( Úplně zbytečně vzniklé prostoje mají v plánu zaplnit exhibicemi ostatních freestyle sportů a dalšími aktivitami. No doufám, že kromě nudných exhibicí přijdou s nějakými opravdu revolučními aktivitami, jinak to bude opět jen nuda a dlouhé čekání.

Přitom takový contest by mohl být naprosto jednoduchý. Registraci dáme na páteční odpoledne a večer, v sobotu vůbec být nemusí či pouze s příplatkem. Následující dva dny se bude naplno soutěžit a exhibice budou překrývat opravdu jen ten nejnutnější čas, kdy se kupříkladu zpracovávají výsledky. Všechno hotovo, žádná nuda a kvůli contestu přijdeme jen o 1 až 2 pracovní dny namísto 3.

Lokalita a doprava:

Krakow je určitě krásné město, i když mě osobně přijde jen jako chudší verze Prahy. Naštěstí tak kupu času kolem contestu můžete zabít procházkou po Starém městě. Tentokrát se chystám se konečně zajít podívat na královský palác, jen kousek od místa konání.

Domluva je trochu srandovní, mladší generace bezproblémově ovládá angličtinu, ovšem starší obyvatelé porozumí víc češtině než angličtině

Co se týče dopravní dostupnosti, Ostraváci to mají do Krakowa blíže než do Prahy, pro ostatní to už bude ale trochu delší cesta. Pro cestu z Prahy máte několik možností:

1) Kombinace vlakem do Ostravy a dále mikrobusem společnosti Tigerexpress. Tímto způsobem jsem do Krakowa jel loni. Cena za zpáteční jízdenku se pohybuje mezi 1100-1600, podle času odjezdu. Cesta trvá okolo 6,5 hodiny. 

2) Do Krakowa jede několik přímých autobusů z Prahy, bohužel cesta trvá 8,5 hodiny! Cenu prozatím nevím.

3) Jsou dvě možnosti cesty vlakem
3.1) Vlak jede normálně přes den, čekají vás ale dva přestupy, v Ostravě a Katowicích. Cesta 7-8 hodin
3.2)  Přímý noční vlak, odjezd ve 22:00, na místě cca 6:30. Loni jsem zjišťoval cenu, včetně poplatku za postel cca 3000 Kč za zpáteční jízdenku. Bez postele myslím že 2500.

4) Letadlem s mezipřistáním ve Varšavě. CCa 2,5-3 hodiny a cena co jsem zběžně našel kolem 5000 Kč. 


Místo konání:

EYYC se uskuteční v restauraci Stara Zajezdnia, zbudované ze starého tramvajového depa. Jako restaurace to v tom obrovském prostoru musí působit docela divně, ale pro yo-yo contest to bude asi dobré, jen to podium je trochu úzké. Velká okna umožňují příjemné osvětlení po většinu dne.

Restaurace se chlubí nejdelším barovým pultem v Polsku, který začíná pár metrů od podia. Zdá se , že EYYC 20115 chce contest propojit s afterparty už úplně.

Restaurace je vzdálena cca 25 minut chůze od hlavního náměstí a cca 30 od hlavního nádraží.

Žádné komentáře:

Okomentovat