2/20/2015

Novinky z yo-yo světa - únor 2015

Po pár měsících nečinnosti je blog zpátky, tak si pusťte písničku a prolétněte pár novinek z nedávné doby.Začneme novými signature modely Vaška Kroutila. A ano, množné číslo je tu správně. Vašek se dočká dvou nových yo-yí vycházejících z CZM8, s prvním USA made bi-metalovým(7075 hliník a ocelový zátěžák) se setkáme již na EYYC, o druhém toho zatím moc nevíme. Space Cowboy se prodává za 2200 Kč, ovšem ten je vyráběný v Číně. U USA made bi-metal CZM8 tedy očekávám mírně vyšší cenu.Yoyofactory vydává speciální Japonskou edici obsahující Onestar, Loop1080 a novou verzi Protostar.
Nová Protostar bude o 0,5 gramu těžší(67,1 g) a zátěžový kroužek bude odlišný. V průběhu roku se nejspíše dočkáme normálního release s větší škálou barevných provedení.

Po dlouhých letech se YYF vrací i k offstringům s novým modelem Flight. Release je naplánován na začátek března a čeká se nízká cena, doufám tak 500-600 Kč. V příštím týdnu navíc YYF oznámí své plány na propagaci offstringu, možná se tak dočkáme pár nových členů teamu.

průměr 75,6 mm
šířka 57,7 mm
váha 81,3 g
ložisko C

Japonská značka Something chystá další plasťák Premiére, tentokrát půjde o odlévaný model s nižší cenou 26$ (cca 630 Kč). Release bude v březnu a prozatím víme o bílé a modro-průhledné variantě. K yo-yu bude přiloženo jak Centrak, tak i úzké ložisko.
průměr 57 mm
šířka 41 mm
váha 66 g


Už loni v červenci vyhrál Ahmad Kharisma mistrovství Asie s yo-yem Sputnik od Yoyorecreationu, ale na release jsme si museli počkat dalšího půl roku. Sputnik tvarově i rozměry navazuje kupříkladu na starší model Blink a přidává ocelové zátěžáky(uchycení obdobné jako u Laseru). Cenově pokračuje YYR v zavedených kolejích, za raw provedení tak zaplatíte 200$. Na eshopu YYR ještě pár kousků zbývá.

YYR mluví o revoluci v yo-yování, o tom jak Sputnik dokáže zkombinovat hbitost malých yo-yí se spinem full-size modelů. Silná slova, ale u YYR jim docela věřím. 

průměr 52 mm
šířka 42 mm
váha 64 g

A nového bi-metalovéo kousku se dočkáme i od další japonské firmy, Yoyomonster. Nová verze Agonistu si zachovává tvar a rozměry svých předchůdců, jen ocelový zátěžák se přesouvá na vnější hranu yo-ya. Ke koupi na Rewindu a eshopu výrobce za 250$. Snad tentokrát nebudou problémy s odpadávajícím zátěžákem, které potkaly předchozí Agonist.

průměr 54,9 mm
šířka 42,4 mm
váha 66,6 g

V rámci releasu YYF Regen proběhlo na YYE foru AMA s Gentrym, ovšem nic moc zajímavého tam nenajdete.

Po skoro 1,5 roce nečinnosti se vrací Yoyoskills.com, ovšem pod novým vedením. Stránce teď šéfuje Mitch Silver, z mého pohledu spíše podnikatel, majitel obchodu Yoyosam a značek Zeekio, Bahama Kendama a myslím, že i Twisted Stringz. Uvidíme, jak se jim bude dařit a kam budou blog směřovat, zatím nic moc.

Musím také zmínit odchod čtyřnásobného mistra světa Reie Iwakury z teamu Yoyojam. Jde o další citelnou ztrátu a další náznak postupného úpadku americké firmy.

A máme tu ještě jeden odchod, team Yoyotrap opustil Zammy, který tam nevydržel ani 3 měsíce.

Vtipná tečka na závěr, 50 odstínů pana Šedivého se nevyhnulo ani yo-yo světu a tak tu máme tenhle obrázek od Zammyho.


Žádné komentáře:

Okomentovat