5/09/2015

Změny v Duncanu

Sobotní ráno nám přineslo nový hashtag na Facebooku, #‎ExDuncanCrew‬, kterým mnoho legendárních yo-yerů oznamovalo konec jejich spolupráce s Duncanem. Co se stalo a co to znamená do budoucna?

Duncan Crew byl dlouhodobě největším sponzorovaným teamem mezi yo-yo firmami( o tom, jak velký sponzoring a zda ho vůbec každý dostával tu nebudeme teď diskutovat) a bylo jasné, že jednou musí dojít k nějakým změnám. Změny se očekávaly už po nástupu Augiho, ale nakonec se k nim odhodlalo až nové vedení firmy.

Zatímco ostatní firmy jsou malé a vlastněné yo-yery, Duncan je jen jednou z mnoha firem v portfoliu Nordic Group a řídí jí profesionální manažeři. Ty nezajímá nějaká drobná yo-yo komunita, oni jdou po celkových tržbách a ty u Duncanu v brutální většině tvoří prodeje v hračkářství. 

A prodeje v hračkářství možná podpoří fotky mistra světa, ale legendární yo-yeři jako Paul Escolar, Mark McBride, Whip či Axl jsou jen zbytečným výdajem bez reálného přínosu. Vždyť mnoho z nich nebude znát ani většina čtenářů tohoto blogu.

Tým tak byl osekán na 10 až 15 lidí, zatím není žádný oficiální seznam zveřejněný, ale předpokládám, že tam zůstalo těch pár nejaktivnějších soutěžících yo-yerů. Sebby, Isaac, Zac, Colin, Hank a Janos jsou jasní. Asi i dvojka Filipínců, Bryan a Sean, tam zůstávají. V Čechách se Duncan omezí jen na Honzu Papršteina :( Ostatní jsou neznámou a můžeme jen čekat na oficiální oznámení.

Můj osobní předpoklad vývoje u  Duncanu:
- Omezení nabírání do teamu, neočekával bych nikoho nového po docela dlouhou dobu.

- Větší zaměření na hračkářství, což nejspíš negativně ovlivní nabídku vyšších modelů. Barracuda se už neprodává, její nástupce v podobě Sebbyho signature bude asi na pár let posledním opravdu prémiovým Duncan kovákem(jestli se ho vůbec dočkáme). K omezení pravděpodobně dojde i u kováků na úrovni Echo a Torque.
Místo toho budeme dostávat víc začátečnických kováků, jako je nový Metal Racer.

- Nejspíš dojde ke změně marketingu, očekával bych i pár klasických televizních reklam.

- Duncan asi už nebude velký sponozrem yo-yo soutěží a na akci ve stylu IYYC můžeme rovnou zapomenout.

Duncan je velkou firmou v mezinárodní korporaci a její kroky tomu přesně odpovídají. Obyčejným yo-yerům se to nebude líbit a nebudou to chápat, ovšem nezbude jim nic jiného, než se s tím smířit. Své peníze tak můžete dát jinému výrobci, Ducnanu to je jedno, ten stejně radši prodává Butterflye.


Žádné komentáře:

Okomentovat