7/02/2012

Novinky z yo-yo světa #2.5 - Japonské Nats

Vítejte u pokračování článku z minulého týdne, tentokrát se podíváme na čerstvé novinky z právě skončeného Japonského Mistrovství( velká gratulace Mickymu ).

Yoyofactory


MVP se dočká svého nástupce, jenž si zachová typické ploché hrany. Bude se vyrábět zároveň ve verzi z hliníku 6061 a 7075, můžeme tedy očekávat něco podobného jako vztah mezi Supernovou a Supernovou Lite.K novému signature modelu Stewa Browna jsem našel pouze tuto fotku, zatím žádné další informace.


Ukázaly se i první tři yo-ya z Champion řady.

Prvním je speciální Shaqler edice Northstary

Dalším je nový looper 808 na počest Alexe Garciy. O response se budou starat pady a tělo bude vyrobeno z acetalu, tedy materiálu podobného delrinu.


A posledním překvapením byl model věnovaný Mickymu. Mělo by se jednat o yo-yo naprosto vyčnívající z produkce YYF, osobně mě zajímá zda ty leštěné plochy mají i další efekt než jen estetický. Cena okolo 3200 Kč.

YoyorecreationDomácí šampionát se nemohla nechat utéct ani nejznámější japonská značka, která dohromady představila 8! nových modelů. Na 3 z nich jsme se podívali již v minulém článku, v současnosti jsou již dokonce v prodeji. 

Stargeyser je modelem mistra světa v 3A, Minata Furuty. Lehce undersized průměr 54 mm, šířka 42 mm a váha 67g.


Pro dalšího 3Ačkaře Yasukiho Tachibanu je připravený Triplet. S průměrem 57 mm, šířkou pouhých 40 mm a pořádnou váhou 70 g se jedná o pořádné 3A monstrum.
Pro 1A yo-yery přichází Attune. Průměr 55 mm, šířka 40 mm a váha 64 g.


I majitel firmy Kengo Kido(vidět jste ho mohly i na EYYC) si udělal vlastní yo-yo, které se vydává do současně populární sféry ultrawide yo-yí. Průměr 55 mm, šířka 47 mm a váha 70 g.


Nově u YYR najdemena oy-yích i splash, z aktuálních modelů u Attune a Tripletu, ze starších klasik pak u Sleipniru, Overdrivu a Stargazeru. Cena se oproti normálním modelům(cca 3500-3700) zvedne na 4000 Kč.


Ovšem největším překvapením byl nový PLASTOVÝ model YYR jménem Diffusion, jenž bude k dostání za pouhých 750 korun. Průměr 55 mm, šířka 40 mm a váha 66 g, v prodeji s úzkým(pro responsivní) a konkávním ložiskem.sOMEThING


Příležitost pro uvedení nových yo-yí si nenechal ujít ani Hiroyuki Suzuki a jeho společnost sOMEThING.


Nejprve se ukázalo Angle XS, kapesní verze modelu Angle.  Průměr 44 mm, šířka 31 mm, váha 66 g. Cena okolo 1200 Kč.A pak Micky předvedl svůj nový signature model Anglam - tvarově vychází z Angle, jen nabývá větších rozměrů. O rozložení váhy se postará titanový zátěžový kroužek, který se bohužel podepsal i na výsledné ceně, jenž se blíží k hranici 6000 korun. Ale asi se jedná o dobré yo-yo, když mu dopomohlo k vítězství na Mistrovství :)
C3yoyoDesign


Kapesní model inspirován pokerovými stoly - Token. Průměr 47 mm, šířka 38 mm a váha 66 g(teda asi pořádný feel-like-rock). Očekávám nižší cenu na úrovni Dibase.C3 spojilo síly s Clywem a vznikl hybrid mezi H5 a Chiefem. Double V-shape, lehce zaoblené hrany a dvojité zátěžáky, to vše zní dobře. Bohužel rozměry vychází z H5(tedy průměr někde kolem 65 mm?) a asi se bude opět jednat o nepoužitelné monstrum.
Žádné komentáře:

Okomentovat