8/26/2012

PYC 2012.


První ročníky Pelhřimovského yo-yo contestu máme za sebou a i přes pár chybiček se jednalo o povedený contes. Díky patří i organizátorům - klukům ze Slusneho, agentuře Dobrý den a obchodu ptakoviny.net.Soutěž probíhala na pozemku expozice Zlaté české ručičky, jedné z budov Muzea rekordů a kuriozit. Velká zahrada nabízela dostatek prostoru k yo-yování i míst k sezení a i přes neposekanou trávu, za kterou se nám pořadatel velmi omlouval, se jednalo o velmi příjemné prostředí, mnohem lepší než různé diskotéky z dob komunismu.
Problémem ovšem byla absence podia, soutěžení nad trávou naštěstí nezpůsobovalo žádné větší problémy ( tedy kromě mizerného provedení walk the dog :) ) , ale lidé sedící za zády poroty ze soutěžícího skoro nic neviděli. Pro příště je ale slíbena náprava.
Bohužel nepřálo ani počasí, celý den se držely vyšší teploty a k tomu se přidával občasný déšť a silný vítr. Ale s tím se holt musí při venkovních akcích počítat a soutěžící tomu musí trochu přizpůsobit svůj freestyle.

Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích, ke kterým se přidal ještě long sleeper contest. Kromě yo-yí a parádních triček čekaly na vítěze i poháry a medaile.
Začátečnický Trick Ladder nabídl souboj pohlaví, tři kluci proti třem děvčatům. Z vítězství se nakonec radovala Verča Dlesková, se skoro bezchybným provedením všech triků. Je radost vidět čím dál tím více děvčat na soutěžích, snad se v budoucnu začnou více zúčastňovat i freestylů.
Pokročilý Trick Ladder už byl ryze pánskou záležitostí se sedmi účastníky. Triky jsou zde stále základní, i tak je ale překvapivé množství lidí vůbec nezvládá či dokonce ani nezná, holt všichni chtějí co nejdříve dělat co nejvíc cool triky a na základy přitom kašlou. Třetí místo zde vybojovala moje maličkost, poté co naprosto pitomě pokazila pár triků. Na druhém místě skončil Honza Kloubec, který nezvládl pouze Shockwave a tato chyba ho stála první místo, na které ztrácel jediný bod. Zvítězil Martin Musil, jenž ztratil pouhé 4 body(tedy dva triky na druhý pokus).

V Long sleeper contestu se nejdéle točila těžká bestie od Dif-E-Yo v rukách Honzy Kloubce, výsledný čas 10 minut a 8 vteřin.

Završením dne byl freestyle na minutu a půl, jehož se zúčastnilo 22 soutěžících. Většina byla místních, ale bylo zde i pár zástupců Prahy, pár Moraváků a dokonce i jeden cestovatel až ze Slovenska. Na třetím místě skončil domácí Daniel Bourek, jenž se tedy stává mistrem Pelhřimova. Druhý byl Honza Bui, jehož velmi povedený techničtější freestyle bohatý na kliky bohužel pokazila výměna yo-ya a následné zapomenutí jednoho komba. První místo tudíž vybojoval Adam Hutchinson, s velmi čistým a na pohled příjemným freestylem, který byl plný stylu a ne jen tupé honby za kliky. Adamovi výsledek velmi přeji, je do yo-yování velmi zažraný, stále si drží svůj styl a už si nějaké vítězství zasloužil.

Závěrem se chci ještě pozastavit nad slabou výpravou z Prahy, kromě kluků cestujících Slušnou dodávkou se tam autobusem vydali pouze dva další Pražáci, s ohledem na dobrou dostupnost Pelhřimova docela překvapivé.

PYC určitě byla akce povedená a příští rok se snad uvidíme v Pelhřimově znovu.


Žádné komentáře:

Okomentovat