10/06/2012

Anti-Yo Bapezilla.2 - Předražená, problematická a úžasná.

Spoustě mladších yo-yerů značka Anti-yo nejspíše mnoho neřekne, ale před pár lety se jednalo o high-endovou značku známou pro skvělý customer service a pro team, jehož součástí byl i Paul Han či Ryosuke Iwasawa.Teď se po pár letech nečinnosti vrací zpět na scénu s old school designy, limitovanými runy( maximálně okolo 200-300 kusů) a prémiovou cenou. Výrobu svých yo-yí jako mnoho dalších amerických společností vložili do rukou One Dropu, což přináší kromě špičkové kvality zpracování také side effecty a flow groove pády.

První yo-yo po návratu byl Ywet, uvedený loni v říjnu. V tomto případě se jednalo o opravdový závan z minulosti, což dokazoval kupříkladu návratový systém sestávající ze dvou párů oringů. Jestli máte zájem, pár jich ještě lež ve Slušném.

Letos se rozhodli přivést zpět legendární Bapezillu, nejprve pod novým jménem Viszilla. Stejné rozměry, nepatrně odlišné rozložení váhy a moderní návratový systém flow groove pads( asi o milion procent lepší než oringy na Ywetu). Pár měsíců po Viszille přichází nová edice( 400 kusů) v původních Bape barvách Grass green a Candy blue - Bapezilla.2

Průměr 52 mm
Šířka 39,5 mm
Gap 4,3 mm
Váha 68 gramů


Jak je z rozměrů patrné, jedná se drobnější yo-yo, které se ideálně vejde do kapsy na cesty a příjemně se drží. Pohodnému držení napomáhá i velmi zaoblený tvar postrádající jakékoliv hrany či schody.
Na fotkách tak možná nepůsobí, ale v reálu je kombinace Bape barev v těchto odstínech opravdu nádherná a musím říci, že se jedná o jedno z nejhezčích yo-yí co jsem držel. Hezkou drobností je i klasické Anti-yo srdíčko na Side Effectech, naopak vadou na kráse jsou komiksové bubliny, velmi narušující jinak čistý vzhled.

Základní váha 68 gramů s dodávanými Anti-yo Side Effecty mi vůbec nevyhovuje, yo-yo v tomto osazení působí velmi těžce a tupě, ideální příklad "kamene na stringu". Osobně používám raději Domy, ty sníží váhu o skoro 2 gramy a yo-yo je s nimi hbitější a energičtější, přitom si zachová těžší feel. Navíc Domy opravdu skvěle pasují k designu yo-ya.


Bapezillu.2 musím pochválit za ložisko a návratový systém. Crucial ložisko kombinuje konkávní tvar s drážkou a jede opravdu skvěle. Flow groove pads od One Dropu jsou docela levné, vydrží velmi dlouho a bindy jsou s nimi vždy jisté, pro mě nejlepší pady na trhu.Opravdu jednoduchý Butterfly tvar s vysokými stěnami a menší šířka neposkytuje příliš širokou catch zónu ani stabilitu, za současnými yo-yi určenými na contesty Bapezilla opravdu zaostává a nemůže se s nimi rovnat. Ale pokud hledáte yo-yo na chvíle oddechu, které nabídne skvělý feel, kupu zábavy a zvládne všechny triky, ikdyž u některých se budete muset mnohem více snažit, je Bapezilla skvělou volbou.


Bohužel yo-yo má jeden výrazný problém a tím je anodizace, výrobcem nazývaná Slip Matte Type III. Díky ní yo-yo vypadá velmi hezky na pohled, velmi dobře se s ním grinduje, ale bohužel string se o ní brousí a následně se přetrhne. Hrubost se liší kus od kusu, některé dokáží string přetrhnout za méně jak 5 minut, jiné třeba až po hodině. Jedná o neodpustitelný nedostatek a na takto drahém yo-yu je to ještě závažnější. Když někdo zaplatí 145 $ za limitovanou edici, nechce ji mít po pěti minutách odinganou po tom co se proletí po okolí.

Problém se doporučuje řešit pomocí kusu džínoviny či koženého pásku, kterým yo-yo budete zběsile drhnout. Po pár desítkách minut by už mělo být v pořádku a stringy neničit.
Poněkud mi vadí, že ikdyž se jedná o známý problém který připouští i sám výrobce, nikde na jeho stránkách či v popisech obchodů není varování k nalezení.


Shrnutí

Za 145 $ by jeden očekával skvěle jedoucí yo-yo, které bude něčím výjimečné. Místo toho tu máme sice hezké a extrémně zábavné, ale jinak poměrně obyčejné yo-yo. To že se jedná o limitovanou edici na ceně příliš nepřidá.

Pokud budeme ignorovat problém s trháním stringů, odpovídající cena by byla okolo 80-90 dolarů. 145 $ je ale opravdu moc a Bapezillu.2 si koupí spíše lidé toužící po old school kousku či fanoušci značky.

Pokud zvažujete koupi Anti-Ya a rozhodujete se mezi Bapezillou a Ywetem, Bapezilla je bezpochyby mnohem lepší volbou.

Poznámka autora: Ke koupi yo-ya mě přesvědčila pouze velká sleva, ale jsem za to rád, protože se stalo jedním z mých největších oblíbenců.


Yo-yo se prodává v hezkém džínovém holderu


Dodatek k prodejnosti

U nových Anti-yo lze sledovat zajímavý "syndrom first runu".  Když přijde nový model(Ywet a Viszilla), okamžitě se z něj stane prodejní hit a všech cca 200 kusů se prodá skoro okamžitě. Druhý run přijde o nějaký měsíc později a protože o něj má zájem více prodejců, je druhý run větší. Bohužel v tu dobu už hype odezní, fanoušci už své Anti-yo mají a tak tato drahá yo-ya jen leží v obchodech, která nakonec v zoufalství šáhnou po slevách.

Hezkým příkladem je Bapezilla.2, vlastně druhý run Viszilly. 250 kousků se do obchodů dostalo před cca 4 měsící, ale i tak jich je v obchodech stále dostupných přes 120. Navíc byl plánovaný ještě třetí run na konec října, 150 kusů. Doufám že je Anti-yo už nemá vyrobené, jinak by se jednalo o úplně vyhozené peníze.

Žádné komentáře:

Okomentovat