12/28/2012

Winter freestyle contest 3 - Krakow

O víkendu 15. Prosince se v krásném polském Krakově uskutečnil Winter freestyle contest pořádaný lidmi z Backspinu. Na contest se chtělo vypravit mnoho Čechů, nakonec bohužel vyrazila pouze dodávka ze Slušného, jejíž posádku tvořil Vašek, Bubák, Peťan, David, Matouš, Joseph, Hank a já. Přidal se k nám ještě Hulio, jenž do Prahy dorazil až z mrazivého Ruska v pátek dopoledne..

Cesta byla zdlouhavá a na namrzajících dálnicích i ne úplně bezpečná, ale nakonec jsme v pořádku dorazili do Krakova okolo půlnoci. Následovalo kratší bloudění a hledání hostelu(což díky počtu jednosměrek a speciálních zón nebylo moc jednoduché ), který se nalézal v samotném srdci města. Hostel Pink Panthers byl opravdu parádní, hlavně podkrovní pokoje pro tři osoby, a díky slevě od organizátorů contestu nebyl ani příliš dráhy. Obyvatele hostelu tvořili skoro výhradně yoyeři, tedy dlouho do noci se yoyovalo a povídalo.

Podkrovní pokoj pro 3, chudák Peťan spal na podlaze na matračce


V sobotu měla registrace začínat v 10:00 a v 11:30 se mělo začít soutěžit. Bohužel naprostá většina soutěžících, včetně České výpravy, si dávala dost na čas se vstáváním i se snídani a na situ se dostavila právě až v 11:30, z čehož pořadatelé nebyli vůbec nadšeni. Po registraci následovala nevysvětlitelná hodinová pauza, během které se nedělo vůbec nic, z čehož zase nebyli nadšení yoyeři.

Stage byla prostorná a dobře osvícená. Na banneru byl kladen velký důraz na zvýraznění největších sponzorů, takové GoPro tam mělo logo sedmkrát 


Minutových prelims se zúčastnilo 47 soutěžících převážně polské národnosti, zbytek Evropy zastupovalo pár Slováků, Maďarů, snad nějaký Rakušák a Hulio z Ruska. Zastavil se i Ixbalam,  mexičan žijící ve Španělsku. Všem z naší výpravy se opravdu dařilo, nakonec jediným nepostupujícím jsem byl já, když mi to uniklo těsně o dvě místa. Všechny prelims najdete na youtube.

Po prelims následovala ! další hodinová pauza !, kterou jsme využily pro svačinu sestávající z průměrných parků v rohlíku a docela mizerné pizzy. Po velmi zdlouhavém čekání se konečně začalo, ale před x-divizí přišla na řadu ještě exhibice s houslemi, breakdance a triky Janose Karancza. Ne že by to bylo nudné či špatné, ale s přihlédnutím k cca tří hodinovém skluzu to bylo opravdu otravné a zbytečné.

Xko byla nuda, první tři-čtyři místa byla jasná, zbytek se tvářil že ani neví co má dělat. Jeden tam šel pouze aby předvedl svůj 1a freestyle potom co nepostoupil do finále, ale kdyby si ho nechal pro sebe, o nic by jsme nepřišli.

Konečně přišlo finále 1A a v něm 18 tříminutových freestylů. Vítězství z předchozího ročníku obhájil Polák Michal Zakrzewski s technicky dokonalým, ale celkově dost nudným stylem.  Druhý skončil Vašek, který bohužel musel měnit yoyo a následně byl na chvíli rozhozen, ale jinak předvedl skvělý freestyle, který jasně aspiroval na vítězství. Třetí byl Hulio, jenž jel čistě a naprosto v klidu a top 3 byla u něj naprosto jasná. Pár zaškobrtnutí se našlo u Peťana i Bubáka,  kteří obsadili stále slušnou 6. a 7. příčku. Bubák ukázal hodně nových elementů a pokud je do Evropy dotáhne k dokonalosti, bude se na co těšit.

V tuto dobu se už naplno projevila mizerná časová organizace, protože  se musela sita rychle vyklidit kvůli nějaké večerní akci. Nejenže byly zrušeny battly, ale i předávání výsledků se muselo posunout až na after party.

After se konala v pěkném klubu v centru, pár minut pěšky od našeho hostelu. Obsluze baru se moc nelíbil vyšší počet nezletilých yoyerů a tak se většina lidí vypravila zpět na hostel už před jedenáctou, ale  naše výprava a nějací Poláci jsme neviděli důvod odcházet a tak se jelo až do brzkých ranních hodin. Mě osobně překvapila láska Poláků k vodce ve všech možných i nemožných kombinacích, nic jiného nepili. Highlightem noci byl moment, kdy na baru najednou tančilo snad 20 lidí. :)

V neděli byli všichni unavení, takže se zrušilo plánované courání po Krakově a rovnou jsme se vydali na sedmi hodinovou cestu do Prahy.

Pár poznámek závěrem:
- polské dálnice už nepřipomínají tankodrom, ale zase požadují pravidelně mýto 10 zlotých.

- stále se najde obrovské množství Poláků, kterým angličtina vůbec nic neříká a je jednodušší na ně mluvit česky.

- centrum Polska, kupa zajímavých bister a všichni jdou stejně večeřet do pitomého KFC, totožného s tím českým.

- mizerné obchody na contestu, jeden maník s yoyojamy a pak mushroom ze Slovenska prodávající kopie od 9.8 yoyos.

- klub Fabrika, kde se konal contest, byl sice prostorný, ale jeho vzhled a hlavně vytápění opravdu odpovídalo velmi staré a nepoužívané fabrice.

- máme velké zpoždění a hrozí nám obrovská pokuta, když nestihneme vyklidit po contestu, ale i tak vecpeme zbytečnou 10-ti minutovou pauzu do finále 1A. Opravdu zajímavá organizace.

- nemůžu si pomoct, ale nejnovější trička Yoyofactory na sobě prostě mají hezkou mašinku :)

Contest a celkový výlet byla opravdová zábava, organizace dopředu vypadala suprově(ubytování, after party), ale na místě to dost skřípalo.
.
Moc díky klukům ze slušného za možnost s nimi objíždět Evropu!!!

A jen dvě fotečky Krakowa

Žádné komentáře:

Okomentovat