4/14/2014

Nová budoucnost pro DV888?

DV888 byl prvním budget modelem od Yoyofactory, ve své době za 50$ představoval vynikající koupi, ovšem čas jde dál a DV888 už na konkurenci nestačí.

DV888 bylo navrhnuto jako malé  yo-yo s velmi jednoduchým designem, aby se co nejvíc snížila cena výroby. V současnosti ale továrny vyrábějící yo-ya šli s cenami dolů a levně se dají vyrobit i mnohem složitější a kvalitnější yo-ya. To využívají nejen čínské značky jako Yoyofficer či God-tricks, ale i velcí výrobci Duncan a především samotné Yoyofactory.

A tak tu najednou bylo zastaralé a jednoduché DV888 vedle Shutteru, CZM8 a TooHot a není divu, že po něm neštěkl ani pes. YYF se ale nechtělo vzdát a tak se snaží DV888 přivést zpátky jinou cestou, z DV888 se stane začátečnické yo-yo!!V prodeji bude v jednoduchém zataveném obalu jako nová generace One a Whipů(u nás možná stále v krabičkách?) a především bude responsivní díky úzkému ložisku a tlustým padům. O tom, zda má responsivní kovové yo-yo nějaký smysl se dá pochybovat, ale jak ukázalo Quadro, zákazník se najde pro všechno.

Klíčovým prvkem je ale cena, oficiální je nastavena na 30USD, tedy okolo 600 Kč, u nás možná o trochu více. Na první pohled zajímavé, ale k yo-yu si musíte ještě připočítat investici 200 Kč za normální ložisko a pady, aby se stalo použitelným.

Tedy cena se snížila oproti současnosti na nějakých 800 Kč, otázkou je, zda to není za DV888 stále příliš.

Žádné komentáře:

Okomentovat